A környezetvédelem sohasem volt a konzervatívok szívügye. Pedig valójában sokkal szorosabb a kapcsolat közöttük, mint azt gondolnánk.
A XXI. századi forradalmak már nem barikádokon, hanem a web2-n és a közösségi portálokon zajlanak. Legalábbis sokan ma Magyarországon is ezt hiszik.
A '80-as évek első harmadában lezajlott magyar őspunk-robbanás meghatározó együttesei, miközben lázítottak a diktatúra ellen, megalkották az aktív nihilizmus gyönyörű szignáljait.
Oakeshottban éppen az volt újszerű, ami régi: a modern politikai előfeltevések elvetése, és a gyakorlati értelem, valamint a hagyomány sugalmazásainak keresése.
Irving Kristol, a "neokonok nagyapjának" írása az amerikai neokonzervativizmusról. Békés Márton fordításában.
Pénzügyi válság, emelkedő Ázsia, elhúzódó közel-keleti katonai missziók: az észak-atlanti térséget érő kihívások a transzatlanti kapcsolatrendszer megújítását követelik. Az Egyesült Államok számára ez stratégiai jelentőséggel bír, Európa számára viszont kulcskérdés.
Most már értem, milyen '89-es demokratákról beszélt a volt kormányfő.
| 2010. december 13. | 17:46
Töprengések a netikett körül: lájkolás ezerrel, jelölgetés, online intimszféra, internetes illem.
A Wikileaks akciója nyomán nyilvánvalóvá vált: nem csak a diktatúráknak, hanem a demokratikus államoknak is van miért tartaniuk az információs szupersztrádától. S nekünk, egyszerű állampolgároknak?
Ma este 18.00-tól kerül megrendezésre Soha többet! Harmadszor címmel a szocreál relikviák jótékonysági árverése.
"Pártalapítás" és nyitott ajtókat döngető mozgalmárkodás helyett folytassuk azt, amit évek óta csinálunk: szeressük felebarátainkat és gyűlöljük az utópiákat, írjunk sokat és olvassunk még többet.
Vitacikk a Moszkva tér átalakításáról. Sarkos, egyértelmű, ingerekben gazdag.
A sok szempontból öntörvényű, minden szempontból nonkonformista Németh László idén harmincöt éve halott, jövőre lesz születése száztizedik évfordulója. Gondolatai azonban kortársunkká teszik.
|
 |
Az alkotmányozás kezd igazán mulattatóvá válni.
A szalonképes konzervatív tudja, hogy a liberalizmus és más baloldaliságok olyanok, mint az iszlám: betérni lehet, kitérni azonban nem, azért halál jár.
What we now call “civil resistance" often takes the form of mass rallies and demonstrations, as in Prague in 1989 and Tehran in 2009. People also engage in strikes, boycotts, fasts, and refusals to obey the law.
Alain de Benoist's 1985 book length essay, The Problem of Democracy is now available from the Arktos publishing house. Outside of specialist circles, and certainly within English speaking countries, Alain de Benoist may not be particularly well known.
Reagan accomplished an historical remoralization — not in the sense of renewing morality, but in restoring morale.
Discussion of the political impact of social media has focused on the power of mass protests to topple governments. In fact, social media's real potential lies in supporting civil society and the public sphere - which will produce change over years and decades, not weeks or months.
|