A globalizáció a nemzeti futball-stílusokat sem hagyja érintetlenül. A labdarúgó-karakterek változásai közepette azonban még mindig maradandónak bizonyulnak a nemzeti válogatottak sajátos jegyei.
| 2010. június 29. | 15:14
Melyiknek lesz nagyobb súlya: az éppen még hivatalban lévő elnök szavainak, vagy a ma megválasztott utód kedves mosolyának? Költői volt a kérdés.
A NATO-lokátor kérdése az új kormányzat hivatalba lépésével ismét napirendre került. A több mint tíz éve húzódó történet végére illene pontot tenni.
| 2010. június 28. | 11:47
Mi minden kell ahhoz, hogy a szövegipari szakmunkás töprengései összeálljanak! Egy közéleti vita és egy könyvheti látogatás segített a kisebb regionális identitásokhoz, a "tájhazákhoz" fűződő viszonyunk átgondolásában.
Az augusztus 20-i tűzijátékról való lemondás szimbolikus és nem anyagi kérdés. Bár túl keveset spórolnánk ezzel, de épp eleget tennénk a szolidaritásnak.
A jobboldali média szükséges és talán folyamatban lévő megújulása közepette a mögöttes párt ereje és a kormányközeliség is kihívásokat támaszt.
Kemény Gábor Pártja és Zarathustra Pártja nem ugyanazt akarja és nem is ugyanúgy.
A Magyar Nemzeti Galéria egész nyáron látható Depero-kiállítása bizonyítja: az olasz futurizmus második hulláma a mozgalom formateremtő akaratát az élet minden területére ki tudta terjeszteni.
Mondjunk le az augusztus 20-i tűzijáték élményéről az árvízkárosultak javára!
Csend/rendelet. A régi idők módszere ismét támadásban. Egyesek szerint Budapest akkor lesz jó hely, ha mindenhol csönd lesz. És hullaszag.
Szanyi Tibor megújítaná a baloldalt. A platformokat frakciókká alakítaná, a tagozatokat pedig szellemi műhelyekké, ami nyilvánvalóan tovább folytatná a szocialista pártban a weimarizálódás folyamatát.
| 2010. június 22. | 11:31
A futball tényleg egy olyan játék, ahol megmutatkozik, milyenek vagyunk. Hősiesek vagy kisszerűek, becsületesek vagy aljasak, kreatívak vagy ötlettelenek.
A választáson nagy hangon behirdetett Jobbik-buli vagy érdeklődés hiányában marad el, vagy az unalom öli meg a partyt. A sikeres handabandázás mára a kommunikációs ingerküszöb alsó szegmensének rugdosásává laposodott, rosszabb esetben nyolcvan évvel ezelőtti szettek remixelésével vannak elfoglalva.
A szó kulturális értelmében vett Nyugatot ma, a dél-afrikai világbajnokságon is, Anglia, Amerika, Új-Zéland és Ausztrália képviseli.
A rendszerváltás óta nem látott felhatalmazással megkezdődő alkotmányozási folyamatban a Szentkorona-tan nem avitt dogmaként, hanem a magyar állam folytonosságának tiszteleteként szerepelhet.
Vajon miért jó annyira hülyének nézni a kedves nézőket, hogy már a kérdésfeltevésbe sem csempészünk legalább egyet az értelem legkisebb morzsái közül?
Srebrenica nem csak a délszláv háború legvisszataszítóbb jelképe lett, hanem a "nemzetközi közösséget" is folyton figyelmezteti arra, hogy ha genocídium készülődik, akkor lépni kell.
Biszku a korai Kádár-rendszer Eichmannja volt és a rendszerváltás utáni húsz évben is békésen él otthona Argentínájában. Biszku a gulyás nélküli kommunizmus élő jelképe, a véres december folytatója.
Keserű a Hagyó-árvák kenyere. A szoci belharcok felemésztik a hagyómányos MSZP-seket. Czeglédy Gergő a Népszabadságban üzen a Vasárnapi Híreknek - már semmi sem szent az elvtársaknak?
Bűn és büntetlenség. A Biszku-film. Ma este. A Mentában. Ottlenni!
|
 |
Az alkotmányozás kezd igazán mulattatóvá válni.
A szalonképes konzervatív tudja, hogy a liberalizmus és más baloldaliságok olyanok, mint az iszlám: betérni lehet, kitérni azonban nem, azért halál jár.
What we now call “civil resistance" often takes the form of mass rallies and demonstrations, as in Prague in 1989 and Tehran in 2009. People also engage in strikes, boycotts, fasts, and refusals to obey the law.
Alain de Benoist's 1985 book length essay, The Problem of Democracy is now available from the Arktos publishing house. Outside of specialist circles, and certainly within English speaking countries, Alain de Benoist may not be particularly well known.
Reagan accomplished an historical remoralization — not in the sense of renewing morality, but in restoring morale.
Discussion of the political impact of social media has focused on the power of mass protests to topple governments. In fact, social media's real potential lies in supporting civil society and the public sphere - which will produce change over years and decades, not weeks or months.
|