A kísérlet, mely egy volt miniszterelnököt tudatos hazaárulónak, közvetlen gyilkosnak állít be, s mindezt egy szeriőz rendező szeriőz mozijában, kívül esik az elegáns művészi gesztusok határain.
A politika projektekben gondolkodik, a megértésére vállalkozó tudományok pedig szakértésre. Mindkét esetben a megértés képességének hiányáról tesznek tanúbizonyságot. Akárcsak Kerék-Bárczy Szabolcs.
Úgy kell csinálni, mint Sója Miklós: nem öt percre megállni, kenyeret osztani, szörnyülködni. Hanem rá kell szánni azt a negyven évet.
A kormány eltökéltsége nem véletlenül népszerű Magyarországon, az igazi mérce azonban az lesz, hogy a kabinet képes lesz-e sikeres gazdasági modellt állítani az IMF által erőltetett út helyett?
Hegel nem érezné jól magát a XXI. század elején. Az ideológiák kimúlása után a Leitideek kora is lejárt. A baloldal tíz éve tartó eszmei kiüresedése mellett napjainkban a nyugati jobboldalon is a szellemi szklerózis tünetei jelentkeznek. Vagy most majd a kontinens közepéről jön a fény?
| 2010. július 24. | 10:08
Először ökölbe szorul az ember keze Kovalik nyilatkozatát olvasva, de javaslom, agresszió helyett inkább röhögjünk ezen az önteltségében rendkívül mulattató és szánalmas figurán.
| 2010. július 23. | 09:27
A piacorietált vásári komédia és járulékos programok mellett nem szabad elfelejteni augusztus 20. lényegét, mikor magyarságunkat, közösségünket, nemzetünket ünnepeljük.
Molnár Tamás világossá tette: a modernitással szembeni mély szkepszis nem hiba a filozófiai és politikai gondolkodásban, hanem éppen ellenkezőleg: a legutolsó esélyünk.
A határon túli magyar szervezetekkel közösen kerültek kialakításra az e-magyar pontok. A 19 ukrajnai e-magyar pontból csak négy van Kárpátalján, a többi Kelet-Ukrajnában és a Fekete-tengernél. Miért?
A hírek szerint a Híd-Most is meghívást kapott az újjáalakuló Magyar Állandó Értekezlet következő ülésére. Ez a rövid információ a nemzetpolitika terén két fontos tényezőre is rávilágít.
A sikeres, aki megérti az emberi jellemet, annak sarokpontjait tudomásul veszi, s ideáit, stratégiáját képes ahhoz igazítani - nem pedig, aki szüntelen annak megváltoztatásáért kardoskodik.
Kialakult egy beteges érzés: az ember iránti poszt-posztmodern megvetés, amelyet leginkább a klímaváltozás hívői gerjesztenek. A Föld iránti okos felelősségvállalást és a reális környezetvédelmi célokat felváltotta a fogyasztás elutasítása és egy ember nélküli világ groteszk, poszthumán utópiája.
A választások előtt egekig magasztalt Pősze Lajost legutóbbi nyilatkozata után megtámadta a szélsőjobb. A Budaházy-ügy és a Magyar Gárda mögüli kihátrálást támogató képviselő hamar "áruló" lett.
A mai Diogenész nem vonul ki a világból, nem él hordóban. Tömegben mozog, könyveket ír, politikus és vállalkozó lesz. Az erényesek viszont hordókba bújtak.
| 2010. július 14. | 11:33
Akár látták előre megálmodói, akár nem, a Szabadság téri szökőkutat fürdésre használók nem állnak jól a Belváros új főutcájának. Egyáltalán: sehol nem mutat jól az ilyen.
Az Internetet jelölné Nobel-békedíjra néhány unatkozó értelmiségi. Az ötlet nem csupán a bullshit klinikai archetípusa, de az ún. progresszív világszemlélet kései, megfáradt lehelete is.
A Rolling Stone magazinban megjelent cikk és nyomában McChrystall tábornok, az afganisztáni NATO erők parancsnokának leváltása a frusztráció, a kényszermegoldások és a tanácstalanság tünete, amelyek mögött egy megválaszolatlan kérdés húzódik: merre van a kiút Afganisztánból?
A Jobbik az LMP-n éli ki azt, ami az SZDSZ megszűnése után önmeghatározása számára továbbra is fontos tényező.
Carl Schmitt a XX. század egyik legeredetibb gondolkodója. Faszination des Bösen. A rossz, a sötét, a gonosz mindig érdekesebb - főleg azóta, hogy már alig tudjuk, mik is ezek.
2011-ben többrendbeli esélyt kapunk. Egyebek közt kitörhetnénk végre a puszta-paprika-gulyás-pornófőváros-legszebblányok megkövült ötszögéből, még ha az utolsó pont igaz is.
|
 |
Az alkotmányozás kezd igazán mulattatóvá válni.
A szalonképes konzervatív tudja, hogy a liberalizmus és más baloldaliságok olyanok, mint az iszlám: betérni lehet, kitérni azonban nem, azért halál jár.
What we now call “civil resistance" often takes the form of mass rallies and demonstrations, as in Prague in 1989 and Tehran in 2009. People also engage in strikes, boycotts, fasts, and refusals to obey the law.
Alain de Benoist's 1985 book length essay, The Problem of Democracy is now available from the Arktos publishing house. Outside of specialist circles, and certainly within English speaking countries, Alain de Benoist may not be particularly well known.
Reagan accomplished an historical remoralization — not in the sense of renewing morality, but in restoring morale.
Discussion of the political impact of social media has focused on the power of mass protests to topple governments. In fact, social media's real potential lies in supporting civil society and the public sphere - which will produce change over years and decades, not weeks or months.
|