| 2011. január 28. | 16:41
A médiatörvény értelmezéséről szóló vita teljes irracionalitásba kezd torkollni.
A határon túli magyarok szavazati jogával kapcsolatos viták tulajdonképpen el sem kezdődtek, de a kérdés máris a politikai érdekek hálójába került.
A mi szocialistáink az EU segítségével mindent megvonnának a nemzetállamtól, ha épp nem ők kormányoznak - sokak szerint még akkor is.
Az MSZP nemrég alakult új platformjával kapcsolatban feltehetjük a kérdést: mégis mi az új az alterglobos, antirasszista, feminista, marxista szocializmusban?
Ha Flour sorai mögé nézünk, vagy szövegeit megfordítva értékeljük, akkor rájöhetünk, hogy valójában pont ennek az ízlésterrornak tart görbe tükröt, amit látszólag dicsőít.
A filozófus-ügy legfontosabb része az, hogy a liberális miniszter a Lukács-iskola (-óvoda, -bölcsőde, -szülőotthon) fenntartására adott pénzt.
Az amerikai középosztály számára a jólét (talán túl) sokáig magától értetődő volt, ma már azonban nem az. A régi amerikai élet minősége utáni vágy lett maga az amerikai álom. A sebezhetőség érzete és a nemzetközi presztízs csökkenése pedig tovább erodálja az amerikai különlegesség-tudatot.
A reformok eddigi nagy híveinek közömbös, hogy a kormány valójában mit és hogyan cselekszik.
A Facebook több mint viharos sikere vajon a planetáris tömegkommunikáció utópiájába vezet, vagy a kibontakozása felé tartó technicizált káosz előfutára?
| 2011. január 7. | 19:34
A kormány számára rosszkor jött az egész cirkusz, de a médiatörvény kritikusainak nem ártana először elolvasni magát a jogszabályt.
|
 |
Az alkotmányozás kezd igazán mulattatóvá válni.
A szalonképes konzervatív tudja, hogy a liberalizmus és más baloldaliságok olyanok, mint az iszlám: betérni lehet, kitérni azonban nem, azért halál jár.
What we now call “civil resistance" often takes the form of mass rallies and demonstrations, as in Prague in 1989 and Tehran in 2009. People also engage in strikes, boycotts, fasts, and refusals to obey the law.
Alain de Benoist's 1985 book length essay, The Problem of Democracy is now available from the Arktos publishing house. Outside of specialist circles, and certainly within English speaking countries, Alain de Benoist may not be particularly well known.
Reagan accomplished an historical remoralization — not in the sense of renewing morality, but in restoring morale.
Discussion of the political impact of social media has focused on the power of mass protests to topple governments. In fact, social media's real potential lies in supporting civil society and the public sphere - which will produce change over years and decades, not weeks or months.
|