Február 25-én a kommunizmus áldozataira emlékezett az ország. A múltat nem feledve, a borzalmak közül egy kiragadott szelettel emlékezem...
Tilos-e együtt szeretni Tarrt és Waynát? Számkivetett-e bármely körben az, aki egyaránt élvezi a Sátántangót és a Terminátort?
A kormánypárton belül vita alakult ki az új alkotmány magzati életet védelmező leendő passzusával kapcsolatban. Tiltsuk-e meg teljesen az abortuszt, vagy maradjon a régi, 1992-es törvényi szabályozás?
A média mostanában sokat hivatkozott "önszabályozó mechanizmusa" nem működik, ha szenzációról van szó.
| 2011. február 12. | 09:00
Van-e alkotmányozási kényszer? Mi legyen a tartalma az új alkotmánynak? És főleg: hogyan fogadják azt el?
A túlnépesedett alexandriai civilizáció nem elégeti az értékes könyveket, hanem a szórakoztatóiparhoz tartozó tömegtermékeivel agyonnyomja őket.
Kedveseim, kik valamilyen (számomra) szerencsés baleset folytán barátaimnak valljátok magatokat: köszönöm!
A filozófusügyek eddigi talán egyértelmű hozadéka, hogy a kormányzat kiszabadította a filozófiát abból a rezervátumból, melyben hosszú évtizedek óta tengette napjait.
Magukat jobboldalinak gondoló szerzőknél is kilóg a marxista lóláb. Kesergés helyett jobb volna azonban a piacgazdaság alapjait komolyan vennünk.
Felesleges harcokat vívni olyasvalamiért, amit már elértünk. Bizonyíthatatlan érvényességű kvóták érdekében még inkább felesleges fellépni.
Összefüggést állapíthatunk meg a szélesebb körben felfogott neokonzervativizmus, mint ellen-ellenkulturális folyamat, és a punk, mint szuper-ellenkulturális tendencia között.
A száz éve született Ronald Reagan nem csak az Egyesült Államok legjobb XX. századi elnöke volt, hanem hitet adott országának. És világszerte minden jobboldalinak.
Forradalom? Éhség lázadás? Demokratizálódás? Iszlám előretörés? Talán mindez egyszerre?- Még nem tudjuk, csak azt, hogy új korszak kezdődött a Közel-Keleten.
Gréczy a teodícea területére merészkedett: vajon ha Isten végtelenül jó, honnan a rossz a világban?
|
 |
Az alkotmányozás kezd igazán mulattatóvá válni.
A szalonképes konzervatív tudja, hogy a liberalizmus és más baloldaliságok olyanok, mint az iszlám: betérni lehet, kitérni azonban nem, azért halál jár.
What we now call “civil resistance" often takes the form of mass rallies and demonstrations, as in Prague in 1989 and Tehran in 2009. People also engage in strikes, boycotts, fasts, and refusals to obey the law.
Alain de Benoist's 1985 book length essay, The Problem of Democracy is now available from the Arktos publishing house. Outside of specialist circles, and certainly within English speaking countries, Alain de Benoist may not be particularly well known.
Reagan accomplished an historical remoralization — not in the sense of renewing morality, but in restoring morale.
Discussion of the political impact of social media has focused on the power of mass protests to topple governments. In fact, social media's real potential lies in supporting civil society and the public sphere - which will produce change over years and decades, not weeks or months.
|