Meggyőződésünk szerint csakis Schmitt Pál lemondása révén indulhatna el a magyar közélet és politikai kultúra azon az úton, amely felszámolja a következmények nélküli ország ma még jellemző képét.
Schmitt Pál tisztségéhez való ragaszkodása nem az ellenzék, nem a felette jogosan vagy jogtalanul pálcát törők, hanem minden magyar számára a rosszabbik megoldás.
A jobboldali média nagy részének ma esze ágában sincs ugyanazt a cinikus, vállalhatatlan kiállást tanúsítani, mint amelyet annak idején a baloldali értelmiség sorozatosan tett.
A Schmitt-ügy és az ügynökkérdésben tanúsított viselkedés igen rossz fényt vet a posztkommunizmus lezárásával és új erkölcsi minőség igényével fellépő jobboldalra. A Heti Választ közben elvesztettük.
Az elnöki hivatal tekintélyének megmentéséért, de legalábbis megőrizve az esélyt annak újjáépítésére, Schmitt Pálnak haladéktalanul le kellene mondania.
A felesleges politikai frontvonalak megnyitása helyett a magas népszerűségnek örvendő kormányzati munka folytatására van szükség - ha a jobboldal nem csak egy ciklusra tervez.
| 2010. június 29. | 15:14
Melyiknek lesz nagyobb súlya: az éppen még hivatalban lévő elnök szavainak, vagy a ma megválasztott utód kedves mosolyának? Költői volt a kérdés.
|
 |
Az alkotmányozás kezd igazán mulattatóvá válni.
A szalonképes konzervatív tudja, hogy a liberalizmus és más baloldaliságok olyanok, mint az iszlám: betérni lehet, kitérni azonban nem, azért halál jár.
What we now call “civil resistance" often takes the form of mass rallies and demonstrations, as in Prague in 1989 and Tehran in 2009. People also engage in strikes, boycotts, fasts, and refusals to obey the law.
Alain de Benoist's 1985 book length essay, The Problem of Democracy is now available from the Arktos publishing house. Outside of specialist circles, and certainly within English speaking countries, Alain de Benoist may not be particularly well known.
Reagan accomplished an historical remoralization — not in the sense of renewing morality, but in restoring morale.
Discussion of the political impact of social media has focused on the power of mass protests to topple governments. In fact, social media's real potential lies in supporting civil society and the public sphere - which will produce change over years and decades, not weeks or months.
|