Az új New Deal-en dolgozó Progresszív Elnököt hidegzuhanyként érte a félidei választás. Amerika ma csalódott és kiábrándult. Ezért még arra is képes volt, hogy a republikánusokra szavazzon.
Meglepőnek tűnhet, de a kongresszusi választások legbiztatóbb fejleménye a Republikánus Párt számára egy baloldali siker: Harry Reid nevadai demokrata matuzsálem újraválasztása volt.
A vasfüggöny húsz évvel ezelőtti felvonásakor a baloldal olyan szoros szövetséget kötött a liberálisokkal, hogy abba belekékült. Az ezredfordulót követő választási vereségek aztán elpirulásra késztették a szocdem programírókat. Ahogyan teret veszít a baloldal, úgy vörösödik azóta is.
Nem túl biztatóak az előjelek az újraindult közel-keleti tárgyalásokon: megosztott politikai vezetés és társadalom mindkét oldalon, lendületét vesztett amerikai kormányzat. Hajszálnyi reményt talán éppen az elkerülhetetlennek látszó kudarc következményeitől való félelem jelenthet.
A Rolling Stone magazinban megjelent cikk és nyomában McChrystall tábornok, az afganisztáni NATO erők parancsnokának leváltása a frusztráció, a kényszermegoldások és a tanácstalanság tünete, amelyek mögött egy megválaszolatlan kérdés húzódik: merre van a kiút Afganisztánból?
Mintha valami meghalt volna bennem, amikor végig futott a szemem az Index minapi összeállításának címén: "Obama véget vet az űrversenynek".
|
 |
Az alkotmányozás kezd igazán mulattatóvá válni.
A szalonképes konzervatív tudja, hogy a liberalizmus és más baloldaliságok olyanok, mint az iszlám: betérni lehet, kitérni azonban nem, azért halál jár.
What we now call “civil resistance" often takes the form of mass rallies and demonstrations, as in Prague in 1989 and Tehran in 2009. People also engage in strikes, boycotts, fasts, and refusals to obey the law.
Alain de Benoist's 1985 book length essay, The Problem of Democracy is now available from the Arktos publishing house. Outside of specialist circles, and certainly within English speaking countries, Alain de Benoist may not be particularly well known.
Reagan accomplished an historical remoralization — not in the sense of renewing morality, but in restoring morale.
Discussion of the political impact of social media has focused on the power of mass protests to topple governments. In fact, social media's real potential lies in supporting civil society and the public sphere - which will produce change over years and decades, not weeks or months.
|