A nemzetállami szuverenitás megkövetelése nem hagyható csak úgy figyelmen kívül, nem léphető egyszerűen át.
Hol, hová tart ma Magyarország? Ady kompországa vagy Kodály hídországa vagyunk? Ma leginkább hintaország vagyunk.
Az értelmiség létformája az aggódás. És mindig van miért aggódni. Most a magyar demokrácia állapota az, amely aggodalomra ad okot.
Bizonyos fejlemények fényében kissé megfakult a demokrácia európai tájképe az utóbbi időben.
VSZ:
| 2012. január 16. | 12:53
A fanatikusok a Közel-Keleten nemtetszésük kifejezéseként egy-egy csillag(-sávos) lobogót gyújtanak meg a tömeg éljenzése közepette. Már nálunk is?
Kétségtelen, hogy van összehangolt mozgás a nemzetközi pénzügyi szereplők között, még ha ezt nem is úgy kell elképzelni, hogy egy sötét szobában néhány rejtélyes alak hetente elhatároz valamit.
| 2011. június 17. | 13:43
Íme az álszent, pozőrködő politikai korrektség újabb tirádája: az EU-s biztos szerint sérti az esélyegyenlőséget az abortuszellenes magyar kampány.
A feszület vagy Isten neve nem csak vallási jelkép, hanem európai kultúránk és identitásunk szerves része.
A mi szocialistáink az EU segítségével mindent megvonnának a nemzetállamtól, ha épp nem ők kormányoznak - sokak szerint még akkor is.
Pénzügyi válság, emelkedő Ázsia, elhúzódó közel-keleti katonai missziók: az észak-atlanti térséget érő kihívások a transzatlanti kapcsolatrendszer megújítását követelik. Az Egyesült Államok számára ez stratégiai jelentőséggel bír, Európa számára viszont kulcskérdés.
Nem véletlenül Brüsszel lett az EU központja, szimbolikus tere. Egy identitás nélküli nemzet, egy történelem nélküli ország és a nemzet nélküli utópia talált egymásra Eurofalanszterben.
| 2010. szeptember 14. | 08:26
Ha nem lenne túl lestrapálva, talán a használata is indokolt lenne, jelen helyzetben viszont elég az utalás: az MSZP hétvégi EU-elnökséggel kapcsolatos nyilatkozatai könnyen kimerítik a h-betűs szót.
2011-ben többrendbeli esélyt kapunk. Egyebek közt kitörhetnénk végre a puszta-paprika-gulyás-pornófőváros-legszebblányok megkövült ötszögéből, még ha az utolsó pont igaz is.
|
 |
Az alkotmányozás kezd igazán mulattatóvá válni.
A szalonképes konzervatív tudja, hogy a liberalizmus és más baloldaliságok olyanok, mint az iszlám: betérni lehet, kitérni azonban nem, azért halál jár.
What we now call “civil resistance" often takes the form of mass rallies and demonstrations, as in Prague in 1989 and Tehran in 2009. People also engage in strikes, boycotts, fasts, and refusals to obey the law.
Alain de Benoist's 1985 book length essay, The Problem of Democracy is now available from the Arktos publishing house. Outside of specialist circles, and certainly within English speaking countries, Alain de Benoist may not be particularly well known.
Reagan accomplished an historical remoralization — not in the sense of renewing morality, but in restoring morale.
Discussion of the political impact of social media has focused on the power of mass protests to topple governments. In fact, social media's real potential lies in supporting civil society and the public sphere - which will produce change over years and decades, not weeks or months.
|