Mesterházy nem gratulál :(
Bizonyos fejlemények fényében kissé megfakult a demokrácia európai tájképe az utóbbi időben.
Forradalom? Éhség lázadás? Demokratizálódás? Iszlám előretörés? Talán mindez egyszerre?- Még nem tudjuk, csak azt, hogy új korszak kezdődött a Közel-Keleten.
A szuverenitás nem függ a demokráciától, a szuverenitás nem csak a népé lehet. Ugyancsak helytálló a különbségtétel demokrácia és liberalizmus között. És akkor a demokratúráról még nem is beszéltünk.
1054 ok van, amiért irigyeljük Svájcot. A bankokért, a jómódért, az Alpokért, a nyitottsággal elegy hazaszeretetért, a négynyelvűségért, a jobboldaláért. E sorok szerzőjének személyes indoka is lenne.
|
 |
Az alkotmányozás kezd igazán mulattatóvá válni.
A szalonképes konzervatív tudja, hogy a liberalizmus és más baloldaliságok olyanok, mint az iszlám: betérni lehet, kitérni azonban nem, azért halál jár.
What we now call “civil resistance" often takes the form of mass rallies and demonstrations, as in Prague in 1989 and Tehran in 2009. People also engage in strikes, boycotts, fasts, and refusals to obey the law.
Alain de Benoist's 1985 book length essay, The Problem of Democracy is now available from the Arktos publishing house. Outside of specialist circles, and certainly within English speaking countries, Alain de Benoist may not be particularly well known.
Reagan accomplished an historical remoralization — not in the sense of renewing morality, but in restoring morale.
Discussion of the political impact of social media has focused on the power of mass protests to topple governments. In fact, social media's real potential lies in supporting civil society and the public sphere - which will produce change over years and decades, not weeks or months.
|